Összefoglaló 2023. július 12., szerda

BW Linz - DVTK 2-0-s állásnál félbeszakadt

Vihar miatt a 49. percben 2-0-s állásnál félbeszakadt a FC Blau-Weiß Linz - DVTK felkészülési mérkőzés, a Diósgyőr 2. szerdai találkozója.

FC Blau-Weiß Linz - Diósgyőri VTK 2-0-s állásnál a 49. percben félbeszakadt

Bad Hall, Zorn-Arena, 200 néző. Játékvezető: Philipp Hubinger (Tobias Wimhofer, Martin Frager)
FC Blau-Weiß Linz: Radulovic (Gschossmann, 46.) - Noß (Hadzic, 33.), Softic, Krainz (Koch, 38.), Mitrovic, Pirkl (Gölles ,46.), Ronivaldo (Feiertag, 46.), Mensah (Ibrahimi, 46.), Brandner, Windhager (Hofer, 46.), Haudum. Vezetőedző: Gerald Scheiblehner
DVTK: Sentić - Farkas, Szatmári, Bárdos, Stephen - Vallejo, Bényei, Klimovich – Lukács, Jurina, Požeg-Vancaš. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej

Sárga lap: -
Gólszerző: Noß (1-0) a 10., Ronivaldo (2-0) a 20. percben.

10. perc: Conor Noß egy testcsel után betört a büntetőterületre és 11 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 1-0

20. perc: A diósgyőri 16-osnál szereztek labdát az osztrák támadók és sakk-mattra kijátszották az adódó ziccert. Bernando Sales Ronivaldo helyezte a labdát közelről a kapu közepébe. 2-0

Kuznyecov Szergej: Sajnálatos módon félbeszakadt a mérkőzés. Reméltem, hogy szépíteni tudunk, de közbeszólt az időjárás. Ismét egy jó ellenféllel találkoztunk, akik tökéletesen kihasználták a hibáinkat. minél több ilyen meccset kell játszanunk ahhoz, hogy egyre jobbak legyünk és egyre jobban összeszokjon a csapat. Szerettünk volna ismét 90 perces terhelést adni a labdarúgóknak, meg szerettük volna nézni, hogy a játékosok fáradtan milyen döntéseket hoznak. Most át kell gondolnunk a következő napok programját, hogy kompenzáljuk azt, ami ma kimaradt.

Az edzőtáborban folyó munkáról a DVTK hivatalos honalpja mellett a klub facebook oldalán, Instagram és Twitter csatornáján folyamatos tájékoztatást adunk.

A DVTK felkészülési programja

2023. június 5., hétfő
Az egyéni felkészülés kezdete személyre szabott program alapján

2023. június 15-16., csütörtök-péntek
Orvosi vizsgálatok és fizikai állapotfelmérés (csütörtök és péntek)

2023. június 19., hétfő
A csapatedzés kezdete

2023. június 28., szerda (DVTK Edzőközpont)
10:30 Diósgyőri VTK - Putnok FC 3-1 (2-1)

2023. június 30., péntek
Utazás az edzőtáborba (Ausztria, Waidhofen an der Ybbs)

Munkában Nagy Márton és Vígh Márton, a két diósgyőri masszőr

2023. július 5., szerda (Enns, Arena Enns)
17:00 FK Železiarne Podbrezová - Diósgyőri VTK 1-2 (1-1)

2023. július 7., péntek
Lőrinczy Attila: Sokkal jobb meccset játszani, mint napi hármat edzeni

2023. július 8., szombat
Dolgoznak a DVTK kapusai

2023. július 9., vasárnap (Hausmening, Peter Lisec Stadion)
17:00 1. FC Nürnberg - Diósgyőri VTK 3-1 (1-1)

2023. július 12., szerda (Bad Hall, Zorn-Arena)
11:00 SK Dynamo České Budějovice - DVTK 1-2 (1-1)
18:00 FC Blau-Weiß Linz - Diósgyőri VTK 2-0-s állásnál a 47. percben félbeszakadt